راهنمای نویسندگان

نکات مهم قبل از ارسال مقاله :

1. لطفا آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی در ذیل این صفحه و پرسش‌های متداول را به طور دقیق مطالعه فرمایید. قابل ذکر است سیاست داوری دوسو ناشناس بوده و مقالات با نرم افزار سمیم نور مشابهت یابی می شود. 

2. در صورت عدم رعایت راهنمای نگارش تدوین شده مقالات، مقاله پذیرفته نخواهد شد.

3. اگر فرمت تدوین مقاله توسط سیستم شما به درستی دریافت نشد، لطفا بر روی کلمه اینجا راست‌کلیک نموده، فایل را بر روی رایانه خود ذخیره و سپس مشاهده فرمایید و در صورت امکان از مرورگرهای FireFox یا Explorer استفاده فرمایید.

 

 استاد و پژوهشگر گرامی لطفا پس از مطالعه نکات مهم و  آیین نامه پیشگیری از تقلب علمی به روش ذیل مقاله را ارسال کنید.

1. محورها و موضوعات نشریه شامل موضوعات مهندسی صنایع و محاسبات نرم (منطق فازی، روشهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و الگوریتمهای فراابتکاری و ...) است. 

فقط و فقط سه فایل برای نشریه ارسال کنید، فایل مشخصات نویسندگان، فایل اصلی مقاله و فایل تعهدنامه نویسندگان. در فایل مشخصات نویسندگان حتما ایمیل ، کد ارکید و مرتبه علمی کامل تمامی نویسندگان (مطابق با فایل پیوست) درج شود. همچنین رفرنس های فایل اصلی حتما شامل doi تمامی مقالات باشد.

نکته مهم : در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدولها را جداگانه ارسال کنید، لطفا بدون توجه به این موضوع فقط سه فایل  ذیل را ارسال کنید.

2. فرمت فایل مشخصات نویسندگان را از اینجا دانلود کنید و اطلاعات را بر روی این فایل بارگذاری کنید.

3. شیوه‌نامه تدوین مقاله را از اینجا دانلود کنید و مقاله را دقیقا بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در این فرمت تنظیم و ارسال کنید.

4. تعهدنامه نویسندگان را از اینجا دانلود کنید و با تکمیل آن، همراه با مقاله ارسال کنید.

 

آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی

 ثبت مقاله در سامانه مدیریت نشریه‎ دانشکده فنی و مهندسی با ارسال ایمیل به کلیه نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد؛ بدیهی است درج نام نویسندگان در مقاله به منزله نقش اساسی ایشان در تدوین مقاله است، در صورتیکه نویسندگان مقاله در تدوین مقاله نقشی نداشته‎اند و از نام آنها سوءاستفاده شده است، لطفا مراتب را بلافاصله از طریق ایمیل دریافتی اطلاع دهند. همه نویسندگان مقاله در مورد اصالت اثر مسئول هستند. حق ارزیابی موارد سرقت علمی برای نشریه محفوظ است. سرقت علمی شکل­های گوناگونی دارد از جمله:

الف. ثبت مقاله دیگری به نام خود.

ب. درج نام نویسندگان و پژوهشگرانی که در مقاله نقشی نداشته اند.

ج. کپی ­برداری یا تکرار بخش‌های قابل­ توجهی از مقاله دیگر (حتی اگر مقاله کپی شده مربوط به یکی از نویسندگان مقاله جدید باشد).

د. طرح نتایج حاصل از پژوهش­های دیگران به نام خود.

ه. چاپ مکرر مقاله توسط نویسنده واحد در چند نشریه.

و. بیان نتایج نادرست و خلاف یافته‎های علمی یا تحریف نتایج حاصل از پژوهش.

ز. استفاده از داده‎های نامعتبر یا دستکاری در داده‎های پژوهش.

موارد سرقت علمی توسط مسئولان نشریه بررسی و برای حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‎پوشی با توجه به میزان سرقت علمی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

1. مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی سایت‎ها برداشته خواهد شد.

2. اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‎نامه نشریه‎ دانشگاه قم قرار خواهد گرفت.

3. از مراجع قضایی ذی‎صلاح پی‎گیری حقوقی خواهد شد.

4. طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‎ها و نشریه‎های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد.

5. مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، دانشگاه‎ها، موسسه‎ها، نشریه‎ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‎اند، اطلاع داده خواهد شد.