درباره نشریه

دوفصلنامه مدیریت مهندسی و رایانش نرم بعنوان نشریه علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه قم بر اساس مصوبه شماره 31449/92 مورخ 8/11/1392  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بصورت دوفصلنامه به زبان فارسی به چاپ می رسد و با توجه به حجم مقالات دریافتی امید است بتوان در آینده نزدیک آنرا به صورت منظم در پایان هر فصل و به زبان انگلیسی نیز منتشر نمود.

در دو فصلنامه مدیریت مهندسی و رایانش نرم تلاش می شود نتایج پژوهشها و تحقیقات علمی مرتبط با موضوعات مهندسی صنایع و محاسبات نرم (نظیر منطق فازی، روشهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین و الگوریتمهای فراابتکاری و ...) منعکس گردد. مقاله‌های ارسال شده پس از داوری تخصصی و در صورت تأیید هیئت تحریریه، به چاپ می‌رسند.

لازم به ذکر است هماهنگی‌های اولیه برای اخذ مجوز علمی-پژوهشی و نیز نمایه شدن در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و پایگاه استنادی اسکوپوس (Scopus) برای این نشریه انجام شده است و مجموعه عوامل دست‌اندرکار دانشگاه قم بصورت جدی پیگیر دریافت رتبه علمی برای این نشریه و نمایه شدن آن در پایگاههای معتبر علمی بین المللی می‌باشند. بدیهی است در در صورت اخذ رتبه علمی-پژوهشی و یا نمایه شدن دوفصلنامه در پایگاههای معتبر علمی، کلیه مقالاتی که در شمارگان قبلی این مجله به چاپ رسیده‌اند از این امتیازات برخوردار خواهند بود.

از‌ استادان و پژوهشگران گرامی تقاضا می‌شود برای ارسال مقالات خود با مراجعه به پرتال نشریه‌، ثبت‌نام و مقاله خود را بر اساس راهنمای تدوین، تنظیم و ارسال نمایند.